Ehliyet / Sürücü Belgesi Tercümesi

Ehliyet (Sürücü Belgesi) tercümesi büyük oranda yabancı ülkeden verilen ehliyetler yerine Türkiye Cumhuriyeti ehliyeti çıkarmak için ihtiyaç duyulan bir tercüme türüdür.

Yabancı ülke sürücü belgesi hamili Türk vatandaşları için; altı aydan fazla ülkemizde bulunanların, araç kullanırken sürücü belgelerinin dış temsilcilikler veya noter tarafından onaylanmış Türkçe tercümelerini sürücü belgesi ile birlikte yanlarında bulundurmaları zorunludur. Dış ülkelerden alınan sürücü belgeleri ile ülkemize giriş yapıldığı tarihten itibaren en fazla 1 yıl süreyle araç kullanılabilir. Bir yılın sonunda ülkemizde araç kullanılabilmesi için dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin ülkemiz sürücü belgesi ile değiştirilmesi zorunludur. Bu aşamada sürücü belgenizin yeminli tercüman tarafından tercüme edilmesi ve noterlikten tasdik edilmesi gerekmektedir.

Yabancılar ise dış ülkelerden aldıkları sürücü belgeleri ile ülkemize giriş yaptıkları tarihten itibaren en fazla altı ay süreyle araç kullanabilirler.  Altı ayın sonunda ülkemizde araç kullanılabilmesi için dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin ülkemiz sürücü belgesi ile değiştirilmesi zorunludur.

Eskişehir’de ehliyet (sürücü belgesi) tercümesi konusunda bizimle iletişime geçebilir, sürücü belgenizin tercümesini alabilir ve bu sürece ilişkin yapılması gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Scroll to Top